Pravidelné aktivity

Hrátky v pohybu

“Každé pondělí mě mami, táto, babi, dědo doveď v Blovicích do Doupěte a připrav svoje tělo na pohyb v rytmu lidovek a říkadel, protože mi půjdeš příkladem, abych se naučil/a něco nového. Základní lokomoci budeme mít brzy v malíku, a tak ji trochu vylepšíme o akrobacii, kterou si užijeme do zapocení, a pak přijde pro nás malé chvilka hry a plné socializace a vy velcí nám ukážete, jak se umíte protáhnout a posílit za použití vlastní váhy a my se třeba přidáme aspoň s dechem, který vám bude rytmem a hezky po indiánsku se spolu rozloučíme.”

Program je vhodný pro děti ve věku 9měsíců až 4 roky a jejich dospělé společníky. Naučíme se kvalitně využívat základní pohybové vzorce, abychom byli v dospělosti bez bolestí a tělo nám nebylo limitem. 

Těší se na vás Vanda Lee (maminka, pohybová terapeutka; tel.: 777 819 665) a Johanka (dcera 2 roky a nejlepší rodinná trenérka)

Kdy: každé pondělí od 9:45 do 11:15

Příspěvek: 100,- / setkání (pro členy spolku Doupě za 50,-)

Dopolední cvičení pro maminky

Určeno maminkám, které mají chuť protáhnout své tělo a přitom neshánět hlídání pro své děti. Jednoduše je vezměte s sebou, ty menší pozorují s hračkou v ruce maminky při cvičení a ty větší mohou využít dobře vybavenou herničku.

Těší se na vás Lucka Stalmacherová s Lucinkou a Laurinkou (tel.: 606 030 197)

Kdy: úterý od 9:45 do 11:00

Příspěvek: 100,- / setkání (pro členy spolku Doupě za 50,-)

Hernička

Přemýšlíte, kam si jít hrát s malými dětmi? Zveme vás do Doupěte, kde společně vytváříme bezpečné a respektující prostředí pro hraní a setkávání. Pokud se chcete poznat s novými lidmi, popovídat si o společných tématech nebo si prostě jen pohrát se svými dětmi v jiném než domácím prostředí, těšíme se na vás. Podle aktuální situace a naladění si společně vytvoříme krátký program. Můžeme si říct básničku, zahrát si na hudební nástroje nebo si zacvičit. Nejlepší program je zkrátka ten, který si vytvoří spontánně samy děti:)

Herna je vybavena krásnými kvalitními hračkami, hudebními nástroji, sportovním vybavením, tvořivým materiálem, knihami i společenskými hrami. Máme i knihovnu pro dospělé, wifi, kuchyňku i sociální zázemí.

Těší se na vás Edita Fremrová (tel.: 605 352 378) a Verča Karkošová (tel.: 723 638 185)

Poslední hernička proběhla v dubnu 2024. Chcete-li si přijít pohrát, napište na doupe@post.cz

Příspěvek: 100,- / rodina (pro členy spolku Doupě za 50,-)

Šikulové

Tvořivý program pro děti od 3 let i dospělé. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj kreativity a zručnosti dětí. Trháme, stříháme, mačkáme, tiskáme, lepíme, malujeme vším možným, vykrajujeme, modelujeme, pracujeme s přírodními materiály, ale třeba i s plasty.

Dospěláci u nás děti neodkládají, nesedí a nekoukají. Naopak, přikládají ruku k dílu a tvoří společně s dětmi. Výsledkem je radost ze společné práce a dílo, které si každý může odnést domů a radovat se z něj ještě dlouho poté.

Aktivity jsou přizpůsobovány věku dětí. Účastnit se mohou i ti mladší, a když je to přestane bavit? Nevadí, v herně si najdou jinou zábavu:)

Těší se na vás Lucie Laštovková (tel.: 722 949 408).

Kdy: ad hoc (sledujte události na fb)

Příspěvek: odvíjí se od náročnosti aktivity

Deskohrátky

Program pro milovníky deskovek bez omezení věku. Věříme, že hraní deskových her je jedna z dobrých forem společně tráveného volného času. Hry rozšiřují schopnosti, učí nás nejen vyhrávat či prohrávat, pomáhají utvářet zdravé sebevědomí a sebehodnocení.

Přineste si s sebou nějakou vaší oblíbenou hru a naučte nás ji. Nebo přijďte jen s chutí něco si zahrát. V Doupěti máme plno her pro malé i velké a spoustu dalších nosíme s sebou, takže jde o setkání plné zábavy a inspirace …

Těší se na vás Lucka Krčmová (tel.: 777 284 618) a Šárka Zuzjaková (tel.: 724 900 918) s dětmi.

Kdy: začínáme 17. 9. 2023 od 15:00 do 17:00 (sledujte události na fb)

Příspěvek: 50,- / rodina

Hrátky s dětmi

Volný program pro děti od cca 1 roku do 4 let a jejich blízké (rodiče, prarodiče, tety, strýce atd.). Společně se budeme těšit z her, říkanek, písniček, tance, pohybu a tvoření. Cílem programu je příjemně prožít společné chvíle, rozvíjet fantazii, slovní zásobu a pohybovou zdatnost. Lekce jsou přizpůsobovány konkrétnímu složení skupiny tak, abychom si společný čas co nejvíce užili. Nebudeme lámat rekordy a soutěžit, budeme sledovat pokroky dětí a těšit se z nich.

Těšíme se na vás …

Výzva! Měla byste zájem vést takovou aktivitu? Doupě je Vám otevřené. Ozvěte se na doupe@post.cz.

Cvičení pro těhotné

Program je vhodný pro ženy, které plánují těhotenství, těhotné ženy po ukončení 1. trimestru a ženy po porodu, které si chtějí zacvičit a zrelaxovat se. Cvičení je zaměřené na posílení a protažení celého těla, dechová a relaxační cvičení. Při cvičení využíváme automasáže, relaxační hudbu a aromaterapii. 

Na lekci si vezměte pohodlné oblečení, podložku, deku. 

Těší se na Vás …..

Výzva! Měla byste zájem vést takovou aktivitu? Doupě je Vám otevřené. Ozvěte se na doupe@post.cz.