Pravidelné aktivity

Dopolední cvičení pro maminky

Určeno maminkám, které mají chuť protáhnout své tělo a přitom neshánět hlídání pro své děti. Jednoduše je vezměte s sebou, ty menší pozorují s hračkou v ruce maminky při cvičení a ty větší mohou využít dobře vybavenou herničku.

Těší se na vás Lucka Stalmacherová s Lucinkou a Laurinkou (tel.: 606030197)

Kdy: úterý od 9:45 do 11:00

Příspěvek: 500,- za 10 setkání nebo jednorázově po domluvě za 80,- (členové spolku Doupě za 250,- nebo jednorázově po domluvě za 40,-)

Mimi hrátky

Přijďte mezi nás se svou dcerkou či synkem a společně si pohrajeme, zazpíváme, zacvičíme a třeba i popovídáme. Nenásilnou formou budeme dětem nabízet různorodé aktivity pro jejich pozornost a všestranný rozvoj. Společná hra a komunikace pomáhá rozvíjet nejen naše dítě, ale i nás samotné.

Každý človíček je jedinečný a má své potřeby, proto se nemůžeme divit, že zrovna nechce spolupracovat a dělá úplně něco jiného. Nevadí, nechme ho. I to je pro naše dítě důležité.

“Cvičení” je pro děti od cca 12-ti do 24 měsíců a jejich rodiče. Aktivity se budeme snažit přizpůsobovat psychomotorickému vývoji dětí.

Doupě vzniklo za účelem setkávání dětí a jejich blízkých a je k tomu plně přizpůsobeno. K dispozici jsou deky, míče, míčky, hračky pro nejmenší, karimatky, kostky aj.

Těší se na vás …..

Výzva! Měla byste zájem vést takovou aktivitu? Doupě je Vám otevřené. Ozvěte se na doupe@post.cz.

Hrátky s dětmi

Program pro děti od cca 2 do 4 let a jejich blízké (rodiče, prarodiče, tety, strýce atd.). Společně se budeme těšit z her, říkanek, písniček, tance, pohybu a tvoření. Cílem programu je příjemně prožít společné chvíle, rozvíjet fantazii, slovní zásobu a pohybovou zdatnost. Lekce jsou přizpůsobovány konkrétnímu složení skupiny tak, abychom si společný čas co nejvíce užili. Nebudeme lámat rekordy a soutěžit, budeme sledovat pokroky dětí a těšit se z nich.

Těší se na vás Lucie Krčmová a Zuzanka (tel.: 777 284 618).

Kdy: středa od 9:00 do 11:00

Příspěvek: 80,- / setkání (pro členy spolku Doupě za 40,-)

Šikulové

Tvořivý program pro děti od 3 let i dospělé. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj kreativity a zručnosti dětí. Trháme, stříháme, mačkáme, tiskáme, lepíme, malujeme vším možným, vykrajujeme, modelujeme, pracujeme s přírodními materiály, ale třeba i s plasty.

Dospěláci u nás děti neodkládají, nesedí a nekoukají. Naopak, přikládají ruku k dílu a tvoří společně s dětmi. Výsledkem je radost ze společné práce a dílo, které si každý může odnést domů a radovat se z něj ještě dlouho poté.

Aktivity jsou přizpůsobovány věku dětí. Účastnit se mohou i ti mladší, a když je to přestane bavit? Nevadí, v herně si najdou jinou zábavu:)

Těší se na vás Lucie Laštovková (722949408) a Míša Svobodová (728775754).

Kdy: druhá neděle v měsíci od 16:00 do 18:00 (více info na fb)

Příspěvek: 80,- / setkání (pro členy spolku Doupě za 40,-)

Hrajeme si anglicky

Program je pro děti od 3 do 6 let, které si chtějí hrát a přitom se učit angličtinu. Společně se zábavnou formou budeme učit barvy, číslovky, zvířátka, části těla, jednoduché říkanky i písničky (30 min hravé výuky, 15 min volná zábava pro děti). Rodiče se mohou zapojit nebo si odpočinout u čaje či kávy a popovídat s ostatními.
Angličtina je zábava!

Těší se na vás …?

Výzva pro mamky, taťky, babičky, dědečky, strýce či tetičky! Umíte anglicky a chtěli byste hravou formou učit angličtinu předškolní děti? Doupě je Vám otevřené. Nestyďte se a ozvěte se na doupe@post.cz.

Cvičení pro těhotné

Program je vhodný pro ženy, které plánují těhotenství, těhotné ženy po ukončení 1. trimestru a ženy po porodu, které si chtějí zacvičit a zrelaxovat se. Cvičení je zaměřené na posílení a protažení celého těla, dechová a relaxační cvičení. Při cvičení využíváme automasáže, relaxační hudbu a aromaterapii. 

Na lekci si vezměte pohodlné oblečení, podložku, deku. 

Těší se na Vás …..?

Výzva! Měla byste zájem vést takovou aktivitu? Doupě je Vám otevřené. Ozvěte se na doupe@post.cz.

Cvrčci v Doupěti

Program pro maminky a jejich miminka. Společně si můžeme povídat o všem, co vás zajímá kolem mateřství jako např. téma kojení (kojení a diety, kojení a cvičení, noční kojení, kojení a okolí, bolestivé kojení, …), nošení dětí (šátek, nosítko, vysvětlení pojmů, možnost vyzkoušení úvazu), první příkrmy (kdy začít, oblíbené recepty, zdravá výživa, …), očkování a nemoci (o čem se málo mluví, pozitiva a negativa očkování, …), bezplenková metoda, látkové pleny. Cílem setkávání je sdílení zkušeností, inspirace, podpora v mateřství. Nejedná se o přednášky zkušených odborníků, radíme si jako maminky navzájem. Pokud by byl zájem o odborné zpracování tématu, můžeme i to zařídit.

V Doupěti jsou k dispozici podložky, deky, hrací deky, hračky pro nejmenší.

Výzva pro maminky (příp. i tatínky), kteří jsou se svými miminky na rodičovské dovolené! Chtěli byste se seznámit s rodiči, kteří jsou v podobné životní fázi jako Vy? Můžete převzít „vedení tohoto programu“ nebo si připravit vlastní dle své fantazie a potřeb. Doupě je Vám otevřené. Nestyďte se a ozvěte se na doupe@post.cz.